MEB, Ara Tatiller Hakkında Çalışan Velilerden Öneriler Bekliyor

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ortaöğretim tasarımı kapsamında getirilen ara tatil hakkında velilerden öneriler beklediklerini ifade etti.

MEB, Ara Tatiller Hakkında Çalışan Velilerden Öneriler Bekliyor
20 Haziran 2019 - 09:58

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, ortaöğretim tasarımı kapsamında getirilen ve 2019-2020 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak olan ara tatil hakkında velilerden öneriler beklediklerini belirtti.

Çalışan anne ve babalar ile ilgili olarak velilerin haklılık payı bulunduğunu kabul eden Selçuk, bu konuyla ilgili çözüm çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Bazı kuruluşlar ile bilim kampları ve fuarları düzenlenmesi, çeşitli federasyonlar tarafından özel programlar hazırlanması gibi birçok düzenleme yaptıklarını aktaran Selçuk, okulların bünyesindeki, halk eğitim merkezlerindeki atölyeleri, laboratuvar ve benzeri ortamları çocuklar için hizmete açmayı planladıklarını belirtti.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Kasım ve Nisan aylarında uygulanacak olan ara tatillere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, okullardaki tatil dönemlerinin değiştiğini ve yıl içinde ara tatillerin arttığını belirtti. Velilere zor durumda bırakacak bir düzenleme içinde bulunmayacağından emin olunması gerektiğini vurgulayan Selçuk, öğretmenlerin eğitimine öğrencisiz bir ortamda devam edebilmek ve öğrencilerin de zaman zaman daha eğlenceli faaliyetler ile soluk almalarını amaçladıklarını ifade etti.

Bu haber 696 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum