MEb Aday Öğretmen Yaz Tatili Açıklaması, Aday Öğretmenler Kaç Hafta Tatil Yapacak?

MEb Aday Öğretmen Yaz Tatili Açıklaması, Aday Öğretmenler Kaç Hafta Tatil Yapacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aday öğretmenlerin yaz tatili kullanıp kullanamayacaklarına, yaz tatili kullanırlarsa aday öğretmenle

08 Haziran 2016 - 09:17

MEb Aday Öğretmen Yaz Tatili Açıklaması, Aday Öğretmenler Kaç Hafta Tatil Yapacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aday öğretmenlerin yaz tatili kullanıp kullanamayacaklarına, yaz tatili kullanırlarsa aday öğretmenlerin ne kadar yaz tatili kullanacaklarına ilişkin açıklama yaptı. MEB aday öğretmen yaz tatili açıklamasına göre aday öğretmenler 2 hafta yaz tatili yapabilecek. İşte MEB tarafından yayınlanan aday öğretmen yaz tatili açıklaması;

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Tarih Değişikliği’ne ilişkin gönderilen illere gönderilen yazıda, Aday Öğretmen Yetiştirme Programı´nın 1 Mart itibarıyla başlatıldığı ve eğitimin 1 Eylül 2016´da bitecek şekilde planlandığı hatırlatıldı.

Programın hizmet içi eğitim tarihlerinde değişikliğe gidilerek, aday öğretmenlerin, mesleki çalışma döneminin 20-24 Haziran tarihlerini kapsayan bir haftasını yetiştirme sürecini geçirdikleri okulda alacakları ve 27 Haziran´da hizmet içi eğitimlere başlayacakları ifade edildi. 

Buna göre, hizmet içi eğitimler aday öğretmenlerin bulundukları illerde 12 Ağustos 2016´ya kadar devam edecek. "Anadolu´da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları" konulu hizmet içi eğitim de aday öğretmenlerin asıl atandıkları ilde yapılacak. 

Yapılan değişiklikle, iller arası yer değişikliği yapacak aday öğretmenler, 15 Ağustos´ta bulundukları ilden ilişiklerini kesip, en geç 29 Ağustos´ta esas atama yerlerinde görevlerine başlayacaklar. Yapılan takvim değişikliğiyle birlikte aday öğretmenlere 2 hafta yaz tatili yapma imkânı da sağlanmış oldu.

Kaynak: MEB

Öğretmenlere 5 Sınav Görevi Başvurusu İçin Tıklayınız

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi