MEB açıkladı: Yeni eğitim öğretim yılında ciddi temizlik yapılacak

Yeni eğitim öğretim yılının başında, ders kitaplarında rastlanan FETÖ skandallarının ardından MEB bünyesinde ciddi bir temizlik yapılacağı öğrenildi.

26 Eylül 2017 - 17:14 - Güncelleme: 26 Eylül 2017 - 19:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve s Başbakan Yıldırıman konuyla ilgili olarak Bakan İsmet Yılmazla görüştüğü öğrenildi.  

Ders kitaplarındaki inanılmaz yazılımların duyulmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazla görüştüğü ve sorumluların tespit edilmesini istediği biliniyordu. Milat'in dünkü haberinin ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın da, konuyu araştırmak üzere müfettişler görevlendirdiği öğrenildi. Eğitim Bir-Sen'de ikilik Bakan İsmet Yılmaz'ın, ders kitaplarındaki skandalların gerçek sorumlularını bulmak üzere soruşturma açılması emrini verdiği öğrenilirken, Memur-Sen'in de bu konuda destek vermesi bekleniyor.
Ancak Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen'in "Talim Terbiye Başkanını yedirtmeyiz" biçimindeki açıklamaları şaşkınlıkla karşılandı. Oysa Eğitim Birsen Genel Başkanı Ali Yalçın, Tvvitter hesabından ders kitaplarındaki hataları eleştirmiş ve sorumlulara uyarılarda bulunmuştu.
Öte yandan bu konunun adam yemekle ilgisi olmadığı, sorumlular kimse bunların ortaya çıkarılması gerektiğine vurgu yapılıyor. Başbakan da kızdı Ders kitaplarındaki skandallara Başbakan Binali Yıldırım'in da kızdığı ve danışmanlarına bu vahim hataları yapanların bulunması için çalışma yapmalarını emrettiği de gelen bilgiler arasında. FETÖ ile mücadelede Milli Eğitim bünyesinde ciddi anlamda bir temizlik yapılmadığı, çok sayıda kripto FETÖ'cünün Milli Eğitim bünyesinde kendilerini saklamayı başardığı ileri sürülüyor. İşte okul kitaplarındaki skandalların sorumlusu olarak da MEB içindeki bu kripto FETÖ'cüler olduğu belirtiliyor.
Başbakan Binali Yıldırım'ın önceki gün TBMM Genel Kurulu'nda yapılan Irak ve Suriye tezkeresi görüşmelerinden sonra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmazla ders kitaplarındaki skandalları görüştüğü ve sorumluların bulunmasını istediği öğrenildi. 

Süleyman KARAKULLUK/ MİLAT 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti