Milli Eğitim Bakanlığı MEB öğretmenler ve öğrencilerin katılacağı yeni bir uygulamaya imza attı. Bakanlığın açıklamasına göre ilkokul ortaokul ve lise düzeyinde öğrenci ve öğretmenler bu programa dahil edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan yeni eğitim programı ile ilgili detaylar şöyle:

MEB İlkokul, ortaokul, lise tüm öğrenci ve öğretmenlerine yönelik yeni eğitim uygulaması ile ilgili açıklama yayınladı.

Tekin açıkladı ÖMK tarihi 2024 öğretmen atama hangi  KPSS ile yapılacak atamalar ne zaman açıklanacak Tekin açıkladı ÖMK tarihi 2024 öğretmen atama hangi KPSS ile yapılacak atamalar ne zaman açıklanacak

Açıklamaya göre okullarda yeni eğitim programı uygulanmaya başlıyor. Eğitim uygulaması ile birlikte artık okullarda öğretmen ve öğrencilere su verimliliği ile ilgili eğitim verilecek. Açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapıldı. Yumaklı açıklamasında, 

“ Su Verimliliği Seferberliği” başlatıldığını duyurdu. İşte eğitime ilişkin tüm detaylar:

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERİLECEK

Değişen iklim koşulları neticesinde Türkiye’de ve dünyada her yıl yağışlar azalıyor. Özellikle bu yaz aylarının çok kurak geçmesi sonrası susuzluk ve kuraklık bir kez daha kendini hatırlattı. Bu nedenle su kullanımında tasarruflu olmak da büyük önem taşıyor. O nedenle Milli Eğitim Bakanlığı MEB ve Tarım ve Orman Bakanlığı, okullarda “ Su Verimliliği Seferberliği” için düğmeye bastı. Türkiye’nin 81 ilinde öğretmen ve öğrenciler için yeni eğitim programı başlatıldı.

OKULLARDA YENİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLIYOR

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, okullarda yeni bir eğitim programı başlıyor. Program kapsamında tüm öğretmen ve öğrencilere su verimliliği için eğitim verilecek. İlk etapta eğitime 3500 öğrenci katılacak. Ancak sonrasında Türkiye’nin 81 ilindeki öğrenci ve öğretmenler eğitimlere katılacak. 2023-2024 eğitim öğretim yılı kapsamında su verimliliği için hazırlanan programın süreceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.