MEB Açıkladı Bir Sınav Daha Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre sürücü sınavları ertelendi. Corona salgınından dolayı ertelenen sürücü sınavlarının hangi tarihlerde gerçekleşeceği ise belirtilmedi.   MEB açıklamasında sürücü sınavlarının mart ayının sonuna kadar yapılmayacağını açıkladı. Mart sonunda yapılacak açıklamaya göre sürücü sınavı ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabı alınabilecek.

MEB Açıkladı Bir Sınav Daha Ertelendi
17 Mart 2020 - 07:50

    Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre sürücü sınavları ertelendi. Corona salgınından dolayı ertelenen sürücü sınavlarının hangi tarihlerde gerçekleşeceği ise belirtilmedi.
  MEB açıklamasında sürücü sınavlarının mart ayının sonuna kadar yapılmayacağını açıkladı. Mart sonunda yapılacak açıklamaya göre sürücü sınavı ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabı alınabilecek.
Sürücü Sınavları Ertelendi
  Dünya genelinde pek çok ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla ülkemizde pek çok sınav ertelendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ilk olarak AÖF sınavlarının ertelendiği duyurulmuştu. Fakat her geçen gün salgının etkilerinin devam etmesi ile sınavlar ertelenmeye devam ediliyor. Bakanlık son olarak sürücü sınavlarının ertelenmesi ile ilgili açıklamada bulundu.
   Mart ayında gerçekleşmesi planlanan sınavlar tek tek erteleniyor. Bu sınavlardan biri de sürücü sınavları oldu. Ülkemizde her geçen gün etkisini daha da hissettirmeye başlayan kovid- 19 salgınından dolayı sürücü sınavlarının da ertelendiği açıklandı. Mart ayı sonuna kadar kesin bir şekilde ertelendiği belirtilen sürücü sınavlarının gerçekleştirileceği tarih ise net olarak belirtilmedi. Ülke genelinde gerçekleşen tedbirlerinden dolayı sınav tarihleri ertelenirken salgının hangi boyutta seyredeceği bilinmediğinden net sınav tarihleri de verilemiyor. Milli Eğitim Bakanlığı ertelenen sürücü sınavları ile ilgili yaptığı açıklamada net bir tarih belirtemedi. Salgının devam etmesi ile birlikte ertelenen sınav tarihlerinde artış olması ve ertelen sınavların yeniden ertelenmesi gündeme gelecek.
 
 
Bu haber 1510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum