MEB "30 bin atama" haberini yalanladı

Atama bekleyen öğretmenler dört gözle Şubat atamasını bekliyor. Atanacak branşlar bile haftalar öncesinden belli olmuştu. Ancak MEB Açıklama yaparak haberlere yansıyan 30 bin öğretmen atamasını yalanlayacak şekilde bir mesaj gönderdi. MEB'in gönderdiği bu mesaj atama bekleyen öğretmen adaylarının bir kez daha kafasını karıştırdı. 30 bin öğretmen alımının mı yapılmayacağı, 15 bin Ağustos atamasının mı olmayacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı.

10 Ocak 2017 - 10:00 - Güncelleme: 10 Ocak 2017 - 11:44

MEB sosyal medyadan 30 bin atama haberlerini yalanladı.
İşte MEB'in açıklaması:

 

Arkadaşlar, bugün basında yer alan "2017 yılında 30 bin öğretmen alımı yapılacağı bunun 15 binin Şubatda diğer 15 bininin ise Ağustos atanacağı" şeklinde yer alan haberleri bakanlık olarak doğrulamıyoruz. Çalışma Bakanımız bu yıl kamuya 60 bin atama yapılacağını söylediler ama kurumlara göre dağılımı ve tarihe ilişkin henüz kesin birşey yok. İyi çalışmalar.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şahin Bey
    11 ay önce
    Arkadaşlar meb in öğretmen ihtiyacı azalmıştır.Mebde 900 bin kişi görev yapıyor...Sizler açıköğretimden dahi, öğretmenlik bitirip, atama için ağlayıp duruyosunuz... Ya lütfen Ağlamalarınız bitsin Artık...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu