MEB 252 öğretmeni daha açığa aldı

Milli Eğitim bakanlığı personeline yönelik olarak yapılan operasyonlar kapsamında Konya'da 252 öğretmen açığa alındı. Öğretmenlerin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve darbe girişimi ile ilgili olup olmadıkları araştırılacak ve yapılan soruşturmanın selameti açısında açığa alınan öğretmenlere isnat edilen suçlar subute erdiği taktirde görevlerine son verilecek masum olduklarının ıspatlanması durumunda ise görevlerine devam edecekler.

28 Temmuz 2016 - 17:36

Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik olarak yapılan operasyonlar kapsamında Konya'da 252 öğretmen açığa alındı. Öğretmenlerin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve darbe girişimi ile ilgili olup olmadıkları araştırılacak ve yapılan soruşturmanın selameti açısında açığa alınan öğretmenlere isnat edilen suçlar subute erdiği taktirde görevlerine son verilecek masum olduklarının ıspatlanması durumunda ise görevlerine devam edecekler.

AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLERİN BRANŞLARA GÖRE DAĞILIMI TIKLAYINIZ
 FETÖ operasyonları kapsamında kamuda yürütülen soruşturma ve operasyonlar devam ederken en fazla kayıp veren MEB'de Konya'dan 252 öğretmenin daha açığa alındığı haberi ile kayıp artışı devam etti.

Alınan bilgiye göre, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen soruşturma sürüyor. Bu kapsamda Konya'daki okullarda görevli 252 öğretmen daha açığa alındı. Konya'da açığa alınan öğretmen sayısının bin 193'e ulaştığı bildirildi. Öte yandan, FETÖ'yle bağlantılı olduğu tespit edilen 22 öğrenci yurdunun da kapatıldığı öğrenildi.

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor