MEB 2017 Ocak eş durumuna bağlı mazaret tayini başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvuruları başladı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? İşte detaylar...

04 Ocak 2017 - 10:55

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvurularının başladığı belirtildi. 

Mazeret tayinleri için yapılan açıklama şöyle;

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır. Sonuçlar, " http://ikgm.meb.gov.tr " adresinde yayınlanacaktır. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri Yer Değiştirme Takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacaktır.

Açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğinin ilgili hükümleri esas alınacaktır. 

Öğretmenlerin Ocak ayı eş durumuna bağlı mazeret tayini başvuruları 4 Ocak 2017 tarihinde başladı. Ayrıca öğretmenler 10 Ocak 2017 tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. 

Tayin tercihlerinin yapılması için ise başvurular 13 Ocak 2017 tarihinde başlayacak ve 18 Ocak 2017 tarihine kadar devam edecek. 

Eş durumuna bağlı mazeret tayini atamaları ise 20 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. 

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri 23 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayacaktır. 
Başvurular, mazeretleri sebebiyle görev yerlerinden ayrılacak öğretmenlerin yerine atama yapılabilmesi bakımından, yer değiştirme takviminde belirtilen tarihler arasında iki aşamalı olarak alınacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi