MEB, 100 Öğrenciyi Ücretsiz Gençlik Kampına Gönderecek

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan lise öğrencilerine yönelik olarak ücretsiz “Gençlik Kampı” ödüllü bir kampanya başlatıldı.

MEB, 100 Öğrenciyi Ücretsiz Gençlik Kampına Gönderecek
23 Temmuz 2019 - 14:52

Milli Eğitim Bakanlığı, 10 kişilik kitap okuma kulübü kurup 2 kitabı arkadaşı ile birlikte okuyan ve yorumladıktan sonra bunun videosunu paylaşan öğrenciler arasından kurayla belirleyeceği 100 öğrenciyi ücretsiz gençlik kampına götürüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından şahsi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, #cokokuyançokgeziyor etiketi ile video paylaşan öğrenciler arasından 100 kişinin kurayla ücretsiz tatile gönderileceği duyuruldu. Düzenlenen ücretsiz “Gençlik Kampı” etkinliğinin ayrıntılarını Twitter hesabından paylaşarak “Gençler; dost olun, okuyun, okuduğunuzu tartışın, bildiğinizi paylaşın, biz daha ne isteriz? Siz giderseniz, bir gece kampa ben de geleceğim” mesajını yayınladı.


Katılım Koşulları

Bakan Ziya Selçuk'un şahsi Twitter hesabından paylaştığı mesaj, MEB tarafından da retweet yapıldı. Ücretsiz gençlik kampı çekilişine katılabilmek için öncelikle 10 kişilik kendi kitap kulübünü kuracak olan öğrenciler Türk ve dünya edebiyatından 2 kitabı okuyacak. Kulüp arkadaşları ile birlikte okuduğu kitapları yorumlayacak. Daha sona bu etkinlik ile ilgili 1 dakika süreli bir video kaydedecek ve ardından #cokokuyançokgeziyor etiketiyle sosyal medyada paylaşacak. Söz konusu koşulları yerine getiren öğrenciler arasından kura ile belirlenecek olan 100 kişi, MEB tarafından düzenlenen gençlik kampında 1 hafta süreyle tatil yapmaya hak kazanacak.

Bu haber 1094 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort