Mazeret Atamalarının İl İçini De Kapsaması Talep Edildi

Anadolu Eğitim Sendikası, Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatında görevli memur ve şef kadrolarına mazeret atamalarının il içini de kapsaması için talepte bulundu.

Mazeret Atamalarının İl İçini De Kapsaması Talep Edildi
09 Mayıs 2019 - 11:54 - Güncelleme: 09 Mayıs 2019 - 11:58

3 Mayıs 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatında görevli memur ve şef kadrolarına görevde yükselme kapsamında atamalar gerçekleştirilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın illere gönderdiği 7 Mayıs 2019 tarihli yazı ile engellilik durumu ve mazerete dayalı olarak atanmış oldukları illere gitmek istemeyip mazereti nedeniyle görev yaptıkları illerde kalmak isteyenlerin taleplerinin değerlendirilmesini istemişti.

Söz konusu atamaların ilçe bazında yapılmasından dolayı engellilik ile mazeretlerin ilçeler arasında mağduriyet yaratmakta olduğuna dikkat çeken Anadolu Eğitim Sendikası (AES), bu nedenle iller arası verilen engellilik ve mazerete bağlı yer değişikliği hakkının ilçeler arasında da verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu bağlamda, aynı ilin ilçeleri arasında da engellilik ve mazeret durumunun kabul edilerek taleplerin karşılanmasının Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talep edildiği duyuruldu.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası

Bu haber 505 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort