Mathletic 2020 Matematik Yarışması Başvuruları Başladı

     Bu yıl 3. Kez düzenlenecek olan Mathletic Matematik Yarışması başvuruları alınmaya başlandı.

Mathletic 2020 Matematik Yarışması Başvuruları Başladı
27 Şubat 2020 - 07:50

     Bu yıl 3. Kez düzenlenecek olan Mathletic Matematik Yarışması başvuruları alınmaya başlandı.
   İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mektebim Koleji ve Türkiye Atletizm Federasyonu desteği ile düzenlenecek olan yarışma için başvurular üçüncü sınıftan 12. Sınıfa kadar alınıyor.  Türkiye genelinde devlet okullarında ve özel okullarda okuyan öğrencilerin 3. Sınıftan başlayarak 12. Sınıfa kadar başvuru alınıyor. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek yarışmada çocukların akademik bilgi seviyelerinden bağımsız olarak sorular bulunacak.
Çoktan Seçmeli 30 Soru Yer Alacak
   Matematik yetenekleri üzerine dayalı olarak gerçekleştirilecek yarışmada beden matematikleri hakkında farkındalık oluşturulacak.  Matematik yarışmaları soruları için ilk etapta çoktan seçmeli 30 adet soru yer alacak. Teori sınav etabında kendi düzeylerine göre ulusal sıralamada ilk 12’de yer alan 60 öğrenci final etabına katılmaya hak kazanacak. Mantık örgüsü ve sayısal algoritmalar gibi konular üzerine kurgulanmış sorular 2020 matematik yarışması içinde öğrencilere yöneltilecek.
   İlk turdan sonra ise öğrenciler beden matematiği olan farkındalık etabına geçecek. 18 Nisan tarihinde beden matematiği farkındalık etabı ise TAF Ataköy Atletizm Salonunda gerçekleşecek. Burada katılımcıların en yüksek puanı almalarından öte bedensel yeteneklerin keşfedilmesi hakkında farkındalık oluşturulacak. Final aşamasında matematik yarışması oyunu, sürat koşusu ve gülle atma gibi testler uygulanacak. Final etabı TAF profesyonel hakemleri tarafından yönetilecek. Yarışma kuralları atletizm kurallarına tabi şekilde uygulanacak.
 
 
Bu haber 848 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum