Matematik Öğretmenleri Zirvede Buluştu

Matematik öğretmenleri Tarsus’ta gerçekleştirilen Matematik öğretmenleri 6. Paylaşım Zirvesi programında buluştu. Zirve bu yıl paylaşmak için, sloganı ile bir araya geldi. Öğretmenler program kapsamında geleceğin eğitim ve öğretim yaşamına katkıda bulunacak çalışmalar başlatmış oldu.

Matematik Öğretmenleri Zirvede Buluştu
05 Aralık 2019 - 19:10

170 Matematik öğretmeni Bir Araya Geldi
Ülkenin dört bir yanından gelen matematik öğretmeni Tarsus’ta buluştu. Bu yıl altıncısı düzenlenen programa ise Zirve, Özel Tarsus SEV ortaokulu ev sahipliği yaptı. Matematik öğretmenleri paylaşım zirvesi, ülkenin dört bir yanından gelen 170 matematik öğretmeninin katılımı ile gerçekleşti. Katılımcı öğretmenler kendi aralarında bilgi alışverişinde bulundu. Ülkenin dört bir yanından katılım olduğu için pek çok bölge için bilgi alındı. Programda matematik adına öğrenciler için geliştirme modelleri konuşuldu.


İnsan Ağaca Benzetildi

Katılımcılar zirvede geleceğin eğitim ve öğretim yaşamına katkıda bulunacakları çalışma ve fikirleri değerlendirdi. Zirvenin açılış konuşması Sedat Örsel tarafından yapıldı. Bu konuşmada Örsel insanı ağaca benzetti. Bu benzerlikten yola çıkan Örsel, eğitimin temelinde öğretmenin bulunduğunu bildirdi. Programda yer alan pek çok konuşmada öğretmenin önemine değinildi. Öğrencilerin eğitim hayatında bulunduğu durumlara ilişkin fikirler de zirvede yerini aldı.  Bunlar dışında matematik alanına dair pek çok bilgi ve konuşma da programda yer aldı. Programın açılış konuşmasının ardından başlayan eş zamanlı oturumlarda matematik alanı ile ilgili bilgi paylaşımları ve fikir alışverişi de yapıldı.

Bu haber 659 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort