erkek protez saçthemeforest temaları

"Maskod" Öğrencilere Kodlama Becerisi Kazandıracak

MEB, öğrencilere kodlama becerisi kazandırılması amacıyla “Maskod” ismi verilen oyun karakterinin maceraları işlenen mobil oyunu hizmete sundu.

"Maskod" Öğrencilere Kodlama Becerisi Kazandıracak
23 Mayıs 2019 - 13:29

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin kodlama becerisi kazanması için tasarlanan ve 120 bölümden oluşan bir uzay görevinin ardından dünyaya dönüş yapan “Maskod” isimli oyun karakterinin maceralarının konu olduğu mobil oyun Eğitim Bilişim Ağı üzerinden sunuldu.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm kapsamında mobil kod uygulaması tasarlandı. 5 ve 6. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine uygun blok tabanlı bir kodlama oyunu olarak yayınlanan mobil uygulama iOS, Android ve web üzerinden öğretmen öğrenci ve kodlamaya ilgi duyan herkesin hizmetine sunuldu.

Kullanıcılar oyun karakteri olarak belirlenen Maskod'a kod blokları ile komutlar vererek görevlerin tamamlanmasına yardımcı olmasını sağlıyor. Buz, Kaya, Kristal ve Lav gezegenlerinden oluşan oyunda toplam 120 bölümlük bir uzay görevi kullanıcıları bekliyor. Her gezegende 30 bölüm bulunurken, Maskod dünyaya dönerek görevini tamamlıyor.

Öğrencilere kodlama becerisi kazandırmak için öğretim araçlarından biri olarak tasarlanan mobil oyun ile öğrencilerin aynı zamanda algoritmik düşünce gelişimine de destek olunması amaçlanıyor. Hizmete sunulan uygulamaya “http://mobilkod.eba.gov.tr” adresi üzerinden ve mobil platformlardan erişim sağlanabiliyor.

Bu haber 1086 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort