Marmaralı Öğrencilerden Amerika'da Başarı

Amerika New Haven’de yer alan Yale Üniversitesinde Dünya Bilginler Yarışması (The World Scholar’s) düzenlendi. 7- 13 Kasım tarihleri arasında düzenlenen yarışmada ülkemizden gruplar da yer aldı.

Marmaralı Öğrencilerden Amerika'da Başarı
02 Aralık 2019 - 01:57 - Güncelleme: 02 Aralık 2019 - 02:00

İngilizce Olarak Yarışılıyor
Tüm dünyadan gençlerin katıldığı yarışmada bilgi, münazara ve yazma alanlarında yarışma yapılıyor. Bu yarışmalarda ise İngilizce kullanılıyor. Yarışma için 51 ülkeden gençler katılım sağlıyor. 900’e yakın katılımcının yer aldığı yarışmada Marmara Koleji öğrencileri de yer aldı. Öğrenciler katıldıkları yarışmalarda toplamda 7 madalya kazandı. Koçluğunu Marmara koleji öğretmenlerinden Ayşe Neşe Sarışın’ın yaptığı takımda Marmara Koleji öğrencileri Azra Deniz Kasırga, Yaren bahar Tozaner, Neşe Sevgi Alkanlı yer aldı. Takım halinde katıldıkları yarışmada öğrenciler gümüş madalya kazandı.

Dünya Genelinden Katılım
Amerika’da New Haven’de düzenlenen yarışma için dünyanın dört bir yanından katılım gerçekleşiyor. Yarışma için ülkemizden Marmara Koleji öğrencileri de katılım sağladı. Takım halinde de yarışan öğrenciler bu yarışmadan bow (gümüş) madalya kazandı. Bireysel olarak ise Yaren Bahar Tozaner bireysel yarışma dalında yarıştı. Bu dalda gümüş madalya kazandı. Azra Deniz Kasırga ise bireysel olarak bilgi yarışmasında yer aldı. Challenge dalında 1 altın ve 2 gümüş madalya aldı. Öğrenciler aldıkları ödüller ile ülkemizin gururu oldu. Öğretmenleri kaptanlığında katıldıkları yarışmada ve bireysel olarak yer adlıkları yarışmalarda tüm öğrenciler başarı kazandı. Yapılan yarışmalarda İngilizce gerçekleşti.

Bu haber 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort