Marmara Üniversitesi'nden taciz iddialarına açıklama

Geçtiğimiz gün üniversitenin kız öğrencilerinden oluşan bir grubun yaptığı eylemle gündeme gelen taciz iddiasıyla ilgili Marmara Üniversitesi Rektörlüğü'nden açıklama yapıldı.

02 Haziran 2017 - 09:25

Yapılan yazılı açıklamada, "Öğrencilerimiz tarafından kurulmuş olan Mizah Kulübü'nde 01 Mart 2017 tarihinde yaşandığı belirtilen taciz olayına dair şikâyet dilekçesi 20 Nisan 2017 tarihinde rektörlüğümüze iletilmiştir. Şikâyet eden öğrenci üniversitemiz bünyesindeki İletişim Fakültesi öğrencisi, şikâyet edilen öğrenci ise yine üniversitemiz bünyesindeki Teknik Eğitim Fakültesi öğrencisidir. Şikâyete konu olan mekân üniversitemize ait olmayan, üniversitemizin kontrolü dışındaki bir yerdir" denildi.

"OLAY HAKKINDA YARGI SÜRECİ DEVAM ETMEKTEDİR"

Şikayet sonrası soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, "20 Nisan 2017 tarihinde şikâyet başvurusunun yapılmasıyla birlikte, Rektörlüğümüz tarafından idarî süreçler tamamlanarak 26 Nisan 2017 tarihinde soruşturmacı tayin edilmiştir. Soruşturma için gerekli evraklar ve bilgiler sekiz farklı birimden ve soruşturmaya konu kişilerden temin edildikten sonra, şikâyet eden öğrencinin olayla ilgili ifadesi 02 Mayıs 2017 tarihinde alınmıştır. Şikâyet eden öğrenci, Rektörlüğümüze başvurmadan önce 10 Mart ve 27 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat ederek ifade vermiş olup, olay hakkında yargı süreci devam etmektedir" ifadeleri yeraldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müsteşar Tekin ezberci eğitimi böyle savundu
Müsteşar Tekin ezberci eğitimi böyle savundu
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti