Mansur Yavaş'tan Atanamayan Öğretmenlere Destek

Atanamayan öğretmenler ülkemizde kanayan bir yara haline geldi. Bu konuda her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Atanamayan öğretmenler için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , bir açıklama yaptı.

Mansur Yavaş'tan Atanamayan Öğretmenlere Destek
06 Aralık 2019 - 16:01

Mansur Yavaş, atanamayan öğretmenlerin istihdamına katkıda bulunacaklarını söyledi. Mansur Yavaş’a seçimden önce atanamayan öğretmenler için seçim öncesi verdiği sözler soruldu. Yavaş seçimden önce atanamayan öğretmenler için bu öğretmenlerin çocukları eğiteceğini belirtmişti. Bu konuda atılan adımlar Yavaş’a yöneltildi.

Sosyal Proje Ekibi Çalışıyor
Mansur yavaş kendisine sorulan atanamayan öğretmenler sorusuna verdiği yanıtta sadece bu konu için değil pek çok konu için çalışıldığını söyledi. Mansur Yavaş, verilen tüm vaatler için çalışan bir proje ekinin bulunduğunu belirtti. Bu projelerden biri de sosyal yardım alan vatandaşların çocukları olacak. Yavaşın açıklamalarına göre, bu alanda ilk çalışma Kutludüğün Mahallesinde yapıldı. Burada bulunan 6 binden fazla öğrenci için EGO otobüs ücretsiz sağlanacak. Bu ücretler belediye tarafından karşılanacak. Ücretsiz taşıma sadece toplu taşımalar ile yaşanmayacak. 1632 öğrenci için servisler ile taşıma yapılacak. Servisler ücretsiz olarak ulaşım sağlayacak. Bu öğrenciler için yapılacak çalışmaları bir sonraki aşaması ise eğitim olacak. Çocukların eğitimine destek olmak için ders almaları sağlanacak. Ders alan öğrenciler için öğretmen ayarlaması belediye tarafından yapılacak. Burada da devreye atanamayan öğretmenler girecek. Böylece öğretmenler için istihdam sağlanacak.

Bu haber 1480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort