Maliye Bakanlığı personeline 5 kat fazla ücret

Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen Devlet Memurları Kanunu'na tabi personele Bütçe Kanunda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 5 k

06 Mayıs 2016 - 11:24


Resmi Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen Devlet Memurları Kanunu'na tabi personele Bütçe Kanunda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 5 katı esas alınarak ödeme yapılabilecek.
Karara göre, Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen Devlet Memurları Kanunu'na tabi personelden, orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ve Hazineye ait tarım arazilerinin satış işlemlerinde görevlendirileceklere, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 5 katı esas alınarak ödeme yapılacak.

Bakanlar Kurulu Kararı ile Maliye Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen Devlet Memurları Kanununa tabi personelden, orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ve Hazineye ait tarım arazilerinin satışı kapsamında yapılacak işlemlerde görevlendirileceklere ödenecek fazla çalışma ücretleri belirlendi.

Özkök Yeni Başbakanı Açıkladı Tıklayınız

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU KOMİK CAPSLER


Bakanlar Kurulu Kararı:
5/4/2016 TARİHLİ VE 2016/8727 SAYILI
KARARNAMENİN EKİ
KARAR
Amaç ve kapsam
MADDE 1- (1) Bu Karar, Maliye Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen 657 sayılı Devlet Memurlan Kanununa tabi personelden, 19/4/2012 tarihli ve 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Onnan Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hâzineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde fiilen görevlendirilenlere ödenecek fazla çalışma ücretine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırlanmıştır.

Özdil: Günün Fıkrası Başbakan Binali Yıldırım Akbulut
Dayanak
MADDE 2- (1) Bu Karar, 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 13 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.
Ödemenin usul ve esasları
MADDE 3- (1) 6292 sayılı Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde günlük mesai saatleri dışında fazla çalışma yapmasına ihtiyaç duyulan personel ve fazla çalışma yaptırılacak toplam süre Maliye Bakanlığınca belirlenir.
(2)          Fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında fiilen fazla çalışma yapan personele ödenir.
(3)          Her bir personele fazla çalışma ücreti ödenecek süre ayda elli saati ve toplamda altı ayı geçemez.
(4)          Fazla çalışmanın her bir saati için 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun (K) cetvelinde belirlenmiş olan fazla çalışma saat ücretinin (1,74 TL) beş katı esas alınır.
(5)          Fazla çalışma yapan personel ile çalışılan gün ve süreleri gösteren Fazla Çalışma Cetveli düzenlenir ve bu Cetvel fazla çalışma yapan personel ile birim amiri tarafından imzalanır.
(6)          Bu Karar hükümleri, 1/5/2016-31/10/2016 tarihleri arasında uygulanır.
Yürürlük
MADDE 4- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
Yürütme
MADDE 5- (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.aynak:kamudanhaber.com

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...