erkek protez saçthemeforest temaları

Malatya'da 9 İlçede Okulların Tatili Uzadı

    Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada ilde 9 ilçede daha okulların tatilinin uzadığı belirtildi. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ Sivrice depremi dolayısıyla ile bağlı olan bazı okulların tatilinin uzadığı belirtildi

Malatya'da 9 İlçede Okulların Tatili Uzadı
31 Ocak 2020 - 09:39 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 14:46
Malatya’da 9 İlçede Okulların Tatili Uzadı
    Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada ilde 9 ilçede daha okulların tatilinin uzadığı belirtildi. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ Sivrice depremi dolayısıyla ile bağlı olan bazı okulların tatilinin uzadığı belirtildi.
  İlde tatili uzayan okulların bulunduğu ilçeler: Doğanyol, Pütürge, Kale ve Battalgazi oldu. Bunların yanı sıra Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan ilçelerinde anaokulu ile ilkokul ve ortaokulda okullar tatil edildi. Bu ilçelerde liseler için de tatil verildi. Okullar 10 Şubat 2020 tarihine kadar eğitime ara verecek. Bu tarihten sonra bahsi geçen okullarda eğitim ve öğretim başlayabilecek.
 15 tatilde Elazığ Sivrice bölgesinde yaşanan deprem sonrasında bazı okulların tatil süresi uzadı. Deprem sonrasında bölgeye 26 bin 517 çadır sevk edildi. Aynı şekilde binlerce battaniye, uyku seti, ısıtıcı, paketli gıda gibi yardımlar da bölgeye ulaştı. Deprem sonrası 10 binden fazla bina hafif hasarlı olarak kaydedildi. Bölgede 6 binden fazla ağır hasarlı binalar da yer alıyor. Bu binalardan bazıları hasarlı okullar olarak karşımıza çıkıyor. Orta hasarlı 962 yapının bulunduğu bölgede çalışmalar hala devam ediyor.
  Deprem bölgesinde yapılan çalışmalarda okullar için de bir takım çalışmalar gerçekleştirildi. Depremde hasar gören okullar için yapılan çalışmalar ve öğrenciler için gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında bazı ilçelerde eğitime verilen sömestr tatili arası uzadı.
 
 
Bu haber 1162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort