Mağdurum dedi yine tutuklandı

KHK çerçevesinde kapatılan İzmir Nokta Kolejleri'nin sahibi Osman Sadi Sonverdi, FETÖ üyesi olmadığını, haksızlığa uğradığını iddia etti ancak, darbe girişiminin planlayıcılarından olduğu ortaya çıkınca tutuklandı.

25 Kasım 2016 - 09:54 - Güncelleme: 25 Kasım 2016 - 10:27

Nokta Kolejleri'nin sahibi Osman Sadi Sonverdi, FETÖ üyesi olmak ve örgütün darbe girişimine destek vermek suçlarından tutuklandı. Olağanüstü Hal Uygulaması kapsamında çıkarılan KHK ile okulları kapatılan Sonverdi, İzmir Valiliği'ne başvurarak, 'Ben FETÖ'cü değilim, mağdur oldum'' iddiasında bulundu.

KOD ADI: NUMAN

'Kuzgun' kod adlı gizli tanığın ifadelerine göre ise, Osman Sadi Sonverdi 15 Temmuz'dan önce cuntacı tuğgeneraller H.İ.Y ve S.M ve örgütün 'İhsan'' kod adlı sözde ''hususi imamı H.C ile birlikte darbe girişiminin önemli isimlerinden Adil Öksüz'ün Ankara'da yaptığı toplantıya katılmış.

Osman Sadi Sonverdi'nin fotoğrafı teşhis için ''Kuzgun'' kod adlı gizli tanığa gösterildi. FETÖ itirafçısı olan Kuzgun, Sonverdi'yi teşhis ederek, örgütteki kod adının 'Numan' olduğunu söyledi. 'Kuzgun', Ankara Çukurambar'daki bir villada darbe girişiminden önce Osman Sadi Sonverdi, generaller ve Adil Öksüz üçgeninde gelişen örgütsel faaliyetleri de anlattı: "Buluşmalarımızı Numan'ın evinde yapardık. Bana mesajlaşmak için tablet bilgisayar verildi. Bilgisayarda özel bir program ve grubun kurulu olduğunu gördüm. Grupta 'İhsan', 'Selim' ve 'Numan' kod adlı kişiler de vardı. 11 Temmuz'da İhsan'ın getirdiği araçla ben ve Süleyman Manka ile toplantıya gittik. Diğer araçta da Numan ile İhsan vardı."

ŞİMDİ CEZAEVİNDE

Bu ifadeler üzerine Osman Sadi Sonverdi İzmir'de yakalayarak gözaltına alındı. Sonverdi, 'TSK'nın gıda,yemek ve servis ihalesi' için Çukurambar'daki eve gittiğini kabul etti, ancak "Generallerle farklı araçlardaydık. Ben eve girmeyip kapının önünde bekledim" dedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre kontenjanlar
2018 yılı 20 bin öğretmen atamasında branşlara göre...
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici
Koncuk'tan ByLock açıklaması; Kaygı verici