BOGOTA (AA) - Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce ile bir araya geldi.

Maduro, ülkeye gelen mevkidaşı Arce'yi, Maiquetia'daki Simon Bolivar Uluslararası Havaalanı'nda askeri törenle karşıladı.

BM Güvenlik Konseyi, Sudan'daki misyonunu sonlandırma kararı aldı BM Güvenlik Konseyi, Sudan'daki misyonunu sonlandırma kararı aldı

X sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Maduro, "Bolivya Devlet Başkanı kardeşimiz Arce ile bir araya geldik. Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'ndaki çabası ve kolektif mücadelesini tebrik ediyorum. Kararlılığımızın iç içe geçmesinden son derece mutluyum. Yaşasın Venezuela ve Bolivya'nın birliği." ifadelerini kullandı.

Arce de X sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Kardeş Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti ile diplomatik ilişkilerin kurulmasının 140. yılı vesilesiyle Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile keyifli bir toplantı yaptık. Halkımızın faydası ve bölgesel entegrasyon için işbirliği vizyonumuzu yeniden teyit ettik." dedi.

Venezuela Devlet Başkanlığı Basın Biriminin açıklamasında, iki liderin, enerji, petrol, gaz, eğitim, kültür, sağlık, ekolojik madencilik, hava hizmetleri ve iletişim alanlarında görüşme yaptığı bildirildi.