Maaşlarını Alamayan Öğretmenler İstifa Etti

İddiaya göre, İzmir'de özel bir okulda maaşlarını alamayan öğretmenler istifa ettiler. Buna karşın okula yeni öğretmen alımı yapılmayınca da eğitim durdu.

Maaşlarını Alamayan Öğretmenler İstifa Etti
09 Mayıs 2019 - 14:01

İzmir'in Bornova ilçesinin Yeşilova semtindeki Özel İzmir Koleji'nde iddialara göre birçok öğretmen 2019 Şubat ayından bugüne maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle istifalarını sundular. Bir kısım öğretmen ise uzun süreli sağlık raporu alarak çalışmaya ara verdi. Bunun yanı sıra İŞKUR üzerinden alınan öğretmenlere rağmen çok sayıda dersin boş geçtiği ve öğrencilerin gün boyu sınıfta hiçbir şey yapmadıkları öne sürüldü.

Veliler ise bu konuyla ilgili olarak muhatap bulamadıklarını belirtiyor. Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikâyette bulunduklarını söyleyen veliler, oradan gelecek kararı beklediklerini ifade ettiler. Okul yönetiminin bir şekilde karar vermesi gerektiğini dile getiren bazı veliler ise, okulun ya kapatılmasını ya da çocuklara eğitim verilmesi gerektiğini söyledi. Özel okullara ticarethane gözüyle bakılsa bile sonuçta ne olursa olsun buraların birer eğitim yeri olduğuna dikkat çeken veliler, öğretmenlerin maaşlarını alamadığı için bilerek sağlık raporlarının süresini uzattıkları aktardı.

Okul Yönetimi İddiaları Yalanladı

Diğer taraftan, okulun Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ise, bazı öğretmenlerin kendilerini provoke ettiğini belirterek, bu öğretmenleri temizlediklerini ve eğitimde aksama söz konusu olmadığını, derslerin devam ettiği şeklinde açıklama yaptı.

Bu haber 1584 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum