Memurlara 6000 lira yardım TBMM gündeminde Memurlara 6000 lira yardım TBMM gündeminde
Öğretmen, polis, memur, sağlık çalışanını kapsıyor. 3600 ek gösterge ile ilgili flaş gelişme. Türkiye'de kamuoyunun gündeminde geniş yer edinen 3600 ek gösterge memur ve emekli maaşlarında ciddi oranda artış sağlayacak. alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından 3600 ek gösterge çalışmaları hakkında müjdenin verilmesinin ardından ortaya çıkan yeni detaylar ise merak edilmeye başladı. 3600 ek göstergenin özellikle emeklileri nasıl etkileyeceği merak ediliyor. 2022 emekli maaşlarına yapılan zam oranlarının netleşmesinin ardından 3600 ek gösterge ile aynı yıl içinde bir kere daha maaşlarda artış yaşanacak. 
 
Memur ve memur emeklisinin maaşlarının hesaplanmasında önemli bir kriter olan ek gösterge, ne kadar yüksek olursa maaş da o kadar yüksek etki edecek.3600 ek gösterge düzenlemesinin devreye girmesinin ardından hem çalışan memurun hem de emekli memurların maaşlarında ve emekli olurken aldıkları ikramiye oranlarında ciddi bir artış görülecek. Bu sayede memur emeklisinin maaşlarına bir kere daha zam gelecek
Takvim Gazetesinde yer alan habere göre; memurların kademe ve derecesine göre eğitim kriterleri de dikkate alınarak belirlenen ek göstergeler hakkında, alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çalışmalar yürütülmeye devam ediyor

3600 EK GÖSTERGE EMEKLİ MAAŞINA NE KADAR YANSIYACAK?

3600 ek göstergenin çıkması durumunda emekli ikramiyesi ve emekli maaşlarında en az yüzde 18 ile yüzde 22 arsında bir değişiklik yaşanması bekleniyor.
Tahmini rakamlara göre düzenlemenin devreye girmesiyle 4 bin 600 lira emekli maaşı alan bir kişi, 3600 ek gösterge ile 5 bin 520 lira olacak maaşını alabilecek.
Emekli ikramiyelerinde ise 25 yıl çalışan bir memur için verilen 128 bin lira ikramiye, yapılacak ek gösterge artışı ile 153 bin 60 lira ikramiyeye yükselecek.