Kurban bayramı yaklaşıyor. Yaklaşan bayram öncesinde merak edilen konulardan biri de maaşların ne zaman ödeneceği konusu. Peki maaşlar kurban Bayramı'ndan önce mi ödenecek, maaşlar ne zaman hesaba yatacak?
Ramazan bayramın nedeni ile memurların ve emeklilerin maaşının erken yatacağı beklentisi oluşmuştu. Ancak Ramazan Bayramı'nda maaş ödemeleri zamanında yapıldı ve erken ödeme yapılmadı. Şimdiyse kurban Bayramı'nda nasıl bir uygulama yapılacağı merak ediliyor.

CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında savcı mütalaasını verdi CHP yürüyüşüne saldırı planı davasında savcı mütalaasını verdi

KURBAN BAYRAMINDA MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK Mİ?

Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle maaşların erken yatırılıp yatırılmayacağını merak ediliyor. Kurban bayramı 16 Haziran 2024 tarihinde başlıyor. Memurların maaşları her ayın 15'inde yattığı için memurlarla ilgili bir erken ödeme söz konusu olmayacak. Memurlar maaşını zamanında alacak. Ancak diğer kesim için erken maaş ödemesi beklentisi oluşmuş durumda.
Memur maaş ödemelerinin zamanında olmasından dolayı emeklilerin ve diğer Kesimlerin maaşının erken ödenmesi söz konusu olabilir. Konuyla ilgili açıklamanın yakın zamanda yapılması bekleniyor.