Deprem Bölgesi Osmaniye'den Sevindirici Haber Deprem Bölgesi Osmaniye'den Sevindirici Haber

Maaş promosyonlarına yönelik talepler, açıklamalar, tartışmalar ve itirazlar devam ediyor. Memurlar, işçiler, emekliler adına yapılan maaş promosyonu anlaşmalarının tamamı, imza atılan rakam rekor düzeyde olsa bile bir iki ay içerisinde anlamını kaybediyor ve yeni anlaşmalara göre oldukça düşük kalıyor.Hal böyle olunca da çalışanlar yüksek enflasyon karşısında eriyen promosyon ücretlerinin yeniden hesaplanmasını, promosyon anlaşmalarının güncellenmesini ve artırılmasını talep ediyor.

Zaman zaman sendikalardan maaş promosyon ücretinin güncellenmesi talepleri gelirken, bu defa da Cumhurğiyet Halk Partisi kanadından açıklama geldi.

CHP'Lİ AĞBABA: MAAŞ PROMOSYON ÜCRETLERİ ARTIRILSIN

CHP adına açıklama yapan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yapılan maaş promosyonu anlaşmalarının yetersizlişğine dikkat çekerek, maaş promosyon ücretlerinin gözden geçirilerek güncellenmesi ve artırılması gerektiğini söyledi.

Emekli maaşlarının kamu bankalarından ödenmesi durumunda özel bankaların promosyon ücretlerinin çok altında ödeme yapıldığına vurgu yapan Ağbaba, promosyon ücretlerinin artırılması ile emeklilerin enflasyon karşısında bir nebze de olsa korunabileceğine dikkat çekti

Cumhuriyet Halk Partili Ağbaba'nın emekli maaş promosyonu açıklaması şöyle:

"Kamu bankalarınca yapılan düşük ödemeler bu enflasyon ortamında kabul edilemez. Kamu bankaları promosyon ödeme tutarlarını yeniden gözden geçirmelidir. Asgari ücret altında maaş alan emeklilerimiz banka promosyonları ile bir nebzede olsun enflasyon karşısında kendilerini korumak istemektedirler. Milyonlarca emekliye maaş ödemesi yapan kamu bankalarının şu an emeklilerimize sundukları promosyon tutarları, özel bankaların katbekat altındadır. Milyonlarca emekliye maaş ödemesi yapan kamu bankalarının emekli promosyon tutarını özel bankalar seviyesine çıkarması ve SGK'nın gerekli düzenlemeyi yaparak promosyon artışlarını bir kritere bağlaması gerekmektedir."