Deprem Bölgesindeki kredi borçları ertelenecek Deprem Bölgesindeki kredi borçları ertelenecek

Gaziantep Üniversitesi personel maaşlarının ve diğer ödemelerinin yapılacağı ve en yüksek maaş promosyon ödemesi yapan bankanın belirlenmesi amacıyla açık artırma usulüyle yapılan ihale sonucunda 35 bin TL teklif veren Halk Bankası ile sözleşme imzaladı.
Üniversite personel maaşlarının ve diğer ödemelerin yapılacağı bankanın belirlenmesi amacıyla açık artırma usulüyle yapılan ihaleye Gaziantep'te şubesi bulunan 9 banka temsilcisi katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 4 yıllık süre için 35 bin TL teklif veren Halk Bankası ile sözleşme imzalandı.
Promosyon ihalesinin belirlenmesinin ardından ile ilgili açıklama yapan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın şunları söyledi;
"Üniversite ailesinin mensuplarını en iyi şartlarda çalışması ve en iyi imkanlara sahip olması için gayret gösteriyoruz. Üniversite personelimizin enflasyon sürecinde gelirlerine katkı sağlamak için verilen mücadelede emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun" 
Promosyon tutarının tamamı, şartname çerçevesinde 5 bin 291 akademik ve idari personele 15 Eylül 2022 tarihinde eşit tutarda ödenecek.