Maaş Ödemelerinde Elektronik Dönem

Maaş ödemelerinde yeni dönem başlıyor. Sözleşmeli Öğretmenlerin ve tüm personellerin Maaş Ödemelerinde Elektronik Dönem başlıyor.

18 Temmuz 2017 - 20:02

Maliye Bakanlığı tarafından, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca kamuda istihdam edilen sözleşmeli personelin maaş işlemlerinin Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi (KPHYS) üzerinden gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar tamamlanmış olup, ilk olarak Mart 2017 tarihi itibarıyla Maliye Bakanlığı merkez teşkilatında pilot uygulamaya geçilmiştir.

Uygulamanın yaygınlaştırılması amacıyla Haziran 2017 tarihinde ise, Ağrı, Elazığ ve Karaman illerine ait tüm harcama birimleri ile Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Ankara İl Müdürlüğünün kapsama alınması ile pilot uygulama devam etmiştir. 2017 yılının sonuna kadar KPHYS’yi kullanan tüm idarelerin 4/B sözleşmeli personel işlemlerinin elektronik ortama alınması tamamlanacaktır. Bu kapsamda, 4/B sözleşmeli personellerin harcama birimleri tarafından veri giriş işlemleri, maaş hesaplama, muhasebe birimine gönderme işlemleri ile muhasebe birimleri tarafından muhasebeleştirme işlemleri KPHYS üzerinden elektronik olarak gerçekleştirilecektir. Yapılan bu çalışmalar, kamuda istihdam edilen sözleşmeli personellerin özlük ödemelerinin sistemli bir şekilde yürütülmesi açısından önem arz etmektedir. Bu sayede işlemler merkezi, hızlı ve kontrollü olarak yerine getirilecektir.
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası