LYS’de cevap kâğıtları çift taraflı olacak

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, 10 Haziran’da başlayacak LYS maratonunda kısa cevaplı sorular için ayrı cevap kağıdı verilmeyeceğini açıklayarak, “Kısa cevaplı sorular için LYS’de kullanılacak cevap kağıtlarında bu amaçla tasarım değişikliğine gidildi.

09 Haziran 2017 - 11:25

 Matematik oturumu dışındaki diğer oturumların cevap kağıtları, çift yönlü olacak ve ön ile arka yüzüne de kodlama yapılabilecek” dedi.

Demir, bu yıl LYS’lerdeki tek yeniliğin öğrencilere açık uçlu ‘kısa cevaplı’ soruların yönetilmesi olduğunu belirterek kısa cevaplı soruların yanıtı bir sözcük, bir sayı ile adaylar tarafından cevap kağıdına yazılan veya kodlanan sorulardan oluşacağı hatırlattı.

Demir, “Her LYS oturumunda üçer kısa cevaplı açık uçlu soru sorulacak. Adaylara LYS-1 oturumunda matematik alanından 3, LYS-2 oturumunda fizik, kimya ve biyoloji alanlarından birer tane olmak üzere toplam 3, LYS-3 oturumunda coğrafya alanından 1, Türk Dili ve Edebiyatı alanından 2, LYS-4 oturumunda tarih alanından 1, coğrafya alanından 1 ve felsefe alanından 1 olmak üzere toplam 3, LYS-5 oturumunda ilgili dilden 3 tane kısa cevaplı soru yöneltilecek” dedi.
kyanak..cumhuriyet


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
İşçi minibüsü TIR'a çarptı, çok sayıda yaralı ve ölü var
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak  
Yılbaşında ve Öğretmenler Gününde Hediye Almak