LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu

Birçok üniversite adayının beklediği haberi ÖSYM sayfasından duyurdu. Adayların heyecanla beklediği LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. İşte o tarih..

04 Ağustos 2017 - 17:57 - Güncelleme: 04 Ağustos 2017 - 18:00

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi öğrenci yerleştirme için yapılan üniversite tercih işlemleri devam ediyor. Ancak tercih sonuçları 26 Temmuz 2017 tarihi saat 23:59 itibariyle sona erecek. Tercih işlemlerini tamamlayan veya tercih işlemini yapmaya devam eden öğrenciler için üniversite tercihleri konusunda verecekleri karar büyük bir önem taşıyor.

Tercih işlemlerinin ardından öğrenciler tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı konusu merak ve heyecanla takip edilmeye başlandı. Öğrencileri özellikle yakından ilgilendirecek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, tercih işlemleri ve üniversite kayıtlarıyla ilgili o detaylar..
ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya gören 2017 LYS tercih sonuçları 08 Ağustos salı günü erişime açılacak. Üniversite tercih sonuçlarını merakla ilgilendiği tercih sonuçları sadece ÖSYM sonuç sayfasından görüntülenebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı