Giresun'da yaşanan olayda eşi ile birlikte lanaparka giden komiser yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe yaralandı. Diğer yaralılarla birlikte hastaneye kaldırılan Dilekçe, tüm müdahale ve çabalara rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Yaşanan talihsiz kazanın ardından lunaparkın kapısına kilit vuruldu. Polis memuru komiser yardımcısı Dilekçe'nin ölümü ile sonuçlanan kazaya ilişkin Giresun Valilişi açıklama yaptı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı Kahramanmaraş merkezli 10 ilde deprem: 284 ölü 2323 kişi yaralandı

Dün akşam saatlerinede Giresun'da lunaparkta raydan çıkan oyun treninin devrilmesiyle 1 kişinin öldüğü 4 kişinin Giresun’da dün akşam lunaparkta ’Elma Kurdu’ isimli eğlence treni belirlenemeyen nedenden dolayı raydan çıkarak devrildi. Yaşanan  Kazada karı-koca olan ikisi polis 4 kişi yaralandı. Olay sonrası hastaneye kaldırılan yaralılardan Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde evik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe’nin eşi Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Samet Dilekçe, Şevval Akbaş ve Fatma Akbaş ise yaralandı. Olay sonrası lunapark faaliyeti durduruldu ve olayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.
Kazada yaşamını yitiren evik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe’nin bugün Giresun Valiliği önünde düzenlenecek törenin ardından memleketi Ordu’ya gönderileceği öğrenildi.

Giresun Valisi Enver Ünlü ise yaşanan kaza ve Dilekçe'nin hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaştığı taziye mesajında,
 “Lunapark'ta yaşanan elim bir kaza sonucu vefat eden Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe'ye Allah'tan rahmet, eşi, ailesi, sevenleri ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza ise acil şifalar temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Lunaparkta eğlence ölüm getirdi

Bahse konu talihsiz olay dün akşam saat 21.00 surlarında Hacı Hüseyin Mahallesi'nde bulunan lunaparkta meydana geldi. Kendisi gibi polis olan eşi ve arkadaşlarıyla lunaparka gelen evik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe burada ’’Elma Kurdu’ isimli eğlence trenine bindi. iftlerin bindikleri eğlence treni, iniş sırasında raydan çıkarak yükseklikten devrildi. Bu esnada trende bulunan Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, eşi Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Samet Dilekçe ile beraber Şevval Akbaş ve Fatma Akbaş yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.