Liyakati mülakatın esiri yapmayın!

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sosyal medya hesabından yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Liyakati mülakatın esiri yapmayın!
12 Mart 2019 - 13:09

2023 Eğitim Vizyonunda ehliyet ve liyakat vurgusu olmasına rağmen okul yöneticiliğinde bunun dikkate alınmadığını belirtti. Açıklamaları şöyle;MEB 2023 Eğitim Vizyonunda ‘okul yöneticiliği atamalarında, yeterliliklere dayalı yazılı sınav ve belirlenecek diğer nesnel ölçütler kullanılacaktır’ yazmaktadır. ÖSYM ile yapılan protokol kapsamında yapılacak olan sınavı (EKYS) olumlu buluyoruz lakin sonrasında yapılacak olan mülakatın neresi nesnel ölçüttür?

2023 Eğitim Vizyonunu hayata geçirebilmek için en önemli basamak olan okul yöneticiliğinde MEB neden mülakattan vazgeçemiyor? MEB Okullarda benim üyem olmazsan yönetici olamazsın diyen BİR SENdikadan habersiz mi?
Profesyonel bir uzmanlık alanı olarak düzenlenip bir kariyer mesleği haline getirilmesi düşünülen okul yöneticiliğinde ilk düğme ne yazık ki yanlış iliklenmiştir. MEB bu yanlışı görmeli, liyakati mülakatın esiri yapmamalıdır.
 
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI
 

Bu haber 1482 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Salih güneş
    1 yıl önce
    Evet Milli eğitim bakanlığı bu yönetmelikten vaz geçmeli eski idarecilere yapılan mağduriyetleri göz ardı edilmesin onlarda Milli Eğitimin personelidir memleketin has evladıdır.

Şişli Eskort