Liselerin boş kontenjan ve taban puanları açıklandı, Anadolu liseleri doldu

7 Ağustos’ta açıklanan Lise yerleştirme sonuçlarına göre dün imam hatip, anadolu, fen, sosyal bilimler, mesleki ve teknik Anadolu liselerindeki boş kontenjanlar ile taban puanlar e-Okul sisteminde paylaşıldı.

12 Ağustos 2017 - 11:57

Buna göre, İstanbul’daki Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde hiç boş kontejan kalmadı. Ankara’da da fen ve sosyal bilimler liseleri dolarken, Bala Anadolu Lisesi’nde 25 ve Çayırhan Anadolu Lisesi’nde 54 kontenjan olmak üzere sadece iki Anadolu lisesinde boş kontenjan kaldı. İzmir’de dolmayan tek Anadolu lisesi ise, 23 kontenjanla Beydağ Cumhuriyet Anadolu Lisesi oldu, fen ve sosyal bilimler liseleri ise kontenjanlarını tamamladı.

TEKNİK LİSEYE İSTANBUL’DA İLGİ

Son yıllarda yeni okullarla birlikte öğrenci sayıları gittikçe artan imam hatip liselerinde üç büyük il genelinde lise yerleştirmelerinden sonra kontenjan açıkları göze çarptı. Anadolu liselerine göre düşük puanla öğrenci alan bu liselerde İstanbul’da 183’ünden 25’inde; Ankara’da 63’ünden 26’sında ve İzmir’deyse 44’ünden 33’ünde boş kontenjan kaldı. Buna göre imam hatiplerin İstanbul’da yüzde 14’ünde; Ankara’da yüzde 41’inde ve İzmir’de ise yüzde 75’inde en az bir kontenjan boş kaldı. Kimi okullarda onlarca kontenjan açığı olduğu görüldü. İstanbul’da mesleki teknik ve Anadolu liselerinin de büyük çoğunluğu kontenjanlarını doldurdu. İzmir ve Ankara’da ise bu lise türleri İstanbul’daki ilgiyi görmedi. Bu yıl açılan tematik mesleki ve teknik Anadolu liselerinde de boş kontenjanlar var. İstanbul’daki yedi tematik lisenin 4’ünde kontenjan kalırken, Ankara ve İzmir’deki birer lise sıralarını doldurdu. 14 Ağustos’ta başlayacak nakil dönemlerinde adaylar, okullardaki boş kontenjan ya da taban puana bakmaksızın tercihte bulunabilecek.(hürriyet)
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası