Liselerde İkmal Ve Sınıfta Kalma Yeniden Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı son olarak yaptığı düzenleme ile sınıfta kalma ve ikmali kaldırmıştı. Fakat bu konuda yapılacak yeni düzenleme ile sınıfta kalma ve ikmal yeniden liselere geliyor.

Liselerde İkmal Ve Sınıfta Kalma Yeniden Başlayacak
29 Kasım 2019 - 14:13

Sınıf Tekrarı Olmadığı İçin Başarı Düştü
Konu ile ilgili bir gazeteye konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme süreci için değerlendirmelerde bulundu. Bu sürecin öğrenciler için gerçek anlamda ön koşul olacağını söyledi. Öğrenciler için de yorumda bulunan Selçuk, öğrencilerin sınıf tekrara şartı bulunmadığı için hedefe yönelik algısında düşüşler olduğunu söyledi. Bu durum karşısında ise yeni düzenlemeler getirildi.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre öğrenciler başarıyı yükseltmek için gerekirse ikmale kalacak.  Öğrencilerin içinde bulunduğu imkanlara göre öğrenciler derslerini okulda ya da uzaktan eğitim ile alacak. Bu şekilde yazın da ikmal çalışmaları yapabilecek.


Temel Dersler Aşamalı Hale Gelecek

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamalara göre, temel derslerin aşamalı hale getirileceği belirtildi. Mesela matematik dersi için aşamalar 1, 2, 3 şeklinde hazırlanacak. Bu aşamalardan birincisini geçemeyen 2. Aşamada bulunan dersi alamayacak.  Tasarım aşamasında bulunan yeni karne çalışmasından da bahseden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni karneler ile ilgili bilgiler de verdi. Yeni karnelerde sadece notlar yer almayacak. Temel dersler için oluşturulan notlar yanında başarılar ve eksiklikler de yer alacak. Bu eksikliklerin nedenleri de aynı bölüm içinde karnede bulunacak.

Bu haber 2762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort