Lisedeki dehşette inanılmaz gelişme!

Eğitim-Sen Bursa Şubesi, lise öğrencisi 16 yaşındaki Hasan Can'ın, arkadaşı Nilüfer Acar'ı sınıfta tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar ettiği olayla ilgili açıklama yaptı.

12 Mayıs 2017 - 09:11

Eğitim-Sen Bursa Şubesi’nin yapmış olduğu açıklamada, her iki öğrencinin hem arkadaşlarına, hem sınıf öğretmenine, hem rehberlik servisine, kendileri için hayatın anlamının olmadığını ve canlarına kıyacaklarını defalarca söylediklerini, Nilüfer Acar’ın daha önce yazdığı intihar mektubundan ise sınıf öğretmeninin haberdar olduğunu öne sürüldü.

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'ndeki Hürriyet Anadolu Lisesi’nde geçen Cuma günü meydana gelen olayla ilgili Eğitim- Sen Bursa Şubesi açıklama yaptı. Okuldaki adli ve idari soruşturmanın sağlıklı sürdürülebilmesi, delillerin karartılmaması için ilgili müdür, müdür yardımcıları, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenlerinin açığa alınmasının istendiği açıklamada şöyle denildi: “Yaptığımız tesbitler sonucu soruşturmanın iki ayrı boyutunu tesbit ettik. Bunlardan birincisi, olay günü yaşanan ihmaller zinciri.

Okulun normalde açılış saati 09.00, öğrencilerin okula alınış saati 08.30 olmasına rağmen, öğrenciler saat 08.10’da hiçbir kontrolden geçmeden içeri girmişlerdir. Okulu müstahdemler açmış ve öğrenciler okula müstahdemler tarafından alınmıştır. Okul idarecileri saat 09.00 dan sonra gelmişlerdir ve bu görüntüler kameralarda kayıtlıdır. Olaya, nöbetçi öğretmenler silah seslerini duyunca sınıfa çıkarak müdahale etmiştir.

Olayın ikinci boyutu ise bu iki öğrencinin yaşadıkları sıkıntıların bir yılı aşkın süredir bilinmesi. Nilüfer Acar ve Hasan Can, hem arkadaşlarına, hem sınıf öğretmenlerine hem de rehberlik servisine hayatın anlamının olmadığını ve canlarına kıyacaklarını defalarca söylemişlerdir. Hasan Can aynı zamanda velisinden şiddet gördüğünüde beyan etmiştir. Nilüfer Acar adlı öğrenci, daha önceden intihar mektubu yazmış ve bu mektup sınıf öğretmeni tarafından bilinmektedir.” Bu arada Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, olayın hemen ardından başlatılan soruşturmanın çok yönle olarak sürdürüldüğünü, bu zamana kadar hiç bir sorumlu ve idarecinin açığa alınmadığını söyledi. DHA

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Serkan
  6 ay önce
  Bir eğitimsenli olarak, Eğitimsen tarafından yayımlanan bu yazıyı çirkin buluyorum. Siz nedensiz öğrenciler arandı diye öğretmen ve idarecilerin şikayet edildiklerini hatta ve hatta Samsun'da üstü aranan bir asker çocuğu öğrenci için eylem yapmadınız mı? Ben o zaman da sizi eleştirmiştim. Lütfen hakkaniyetli davranın. Öğrenci üstü aranabilir mi atanamaz mı ona karar verin.
 • osman
  6 ay önce
  Çok kurnazca bir soruşturma olmuş.Kuralları,yönetmelikleri uygulama adamlar öğrencileri kontrol ediyorlar diye ceza alsınlar vs şimdi de ihmaller deyin.sizi kurnazlar sizi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"