Lisede Okuyan Kız Öğrencilere Taciz!

Konya’nın Meram ilçesinde bir lisede yaşanan olayda, temizlik görevlisi olarak görev yapan Mehmet E.’nin (26), kız öğrencileri sürekli taciz ettiği iddia edildi.

Lisede Okuyan Kız Öğrencilere Taciz!
29 Ekim 2019 - 07:46

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hacı Şaban Mahallesinde bulunan lisede temizlik görevlisi olarak çalışan işitme ve konuşma engeli bulunan Mehmet E.’nin okulda bulunan kız öğrencileri taciz ettiği iddia edildi. 3 kız öğrencinin okul yönetimine şikayeti üzerine ortaya çıkan olay sonrasında öğrencilerin ailelerine bilgi verildi. Ailelerin şikayet etmesi üzerine Mehmet E. Polis tarafından göz altına alındı. Veliler ve öğrenciler okul bahçesinde toplanarak olaya tepki gösterdi. Öğrenciler başka kız öğrencilerinde tacize uğradıklarını fakat ailelerinden korktukları için söyleyemediklerini iddia etti.

Tacize uğrayan öğrencilerden S.Ö.’nün polise verdiği ifadede: ‘’Spor salonunda bilgisayar masasına oturduğumda, ismini ‘Gökhan’ olarak bildiğimiz hizmetli yanıma geldi. Duymadığı ve konuşamadığı için herkes ona yardım ederdi. Bana bir şeyler söyledi ve telefonunu çıkardı. Telefonundan cinsel içerikli video açtı. Ben hemen oradan uzaklaştım. Önce utandığım için kimseye söylemedim. Bir hafta kadar sonra olayı arkadaşlarıma anlattım. Arkadaşlarım da gidip okul müdürüne anlatmışlar. Okul müdürü konuyu rehber öğretmene anlatmış, rehber öğretmenimiz beni yanına çağırdı. Bende yaşadığım olayı ona anlattım. Konuyu duyunca beden eğitimi öğretmenimiz Mehmet E.’nin telefonuna bakmış ve bana gösterdiği videoya ve çıplak kadın resimlerine rastlamış’’ dediği öğrenildi.

Göz altına alınan Mehmet E. Poliste sorgusunun ardından, hakkında yapılan suçlamaları kabul etmedi. Emniyette işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet E. Adli kontrol kararı ile çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Bu haber 712 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort