TRABLUS (AA) - Libya Hava Kuvvetleri, başkent Trablus’un 50 kilometre batısındaki Zaviye kentinde faaliyet gösteren kaçakçıların sığınaklarını bombaladı.

Libya Silahlı Kuvvetleri Basın Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, “Uçaklarımız, ülkenin batı sahili bölgesinde akaryakıt, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı yapan çetelerin sığınaklarına bu sabah başarılı bir hava operasyonu düzenledi." ifadelerine yer verildi.

Libya ordusunun suç örgütleri ve çetelere karşı görevlerini yerine getirmekte asla gecikmeyeceğine vurgu yapılan açıklamada, Libya halkına çetelere karşı güvenlik güçleri ile iş birliği yapma çağrısında bulunuldu.

Öte yandan Libya Sağlık Bakanlığı'na bağlı İlk Yardım ve Acil Durum Birimi Sözcüsü Usame Ali, Zaviye kentinin güneyinde düzenlenen bombardımanda bir kişinin hafif yaralandığını belirtti.

Zaviye kentinde bazı milis grupları ile güvenlik güçleri arasında son bir aydır belirli aralıklarla küçük çaplı çatışmalar yaşanıyordu.

Uganda Devlet Başkanı Museveni, Kovid-19'a yakalandı Uganda Devlet Başkanı Museveni, Kovid-19'a yakalandı

Zaviye, farklı silahlı örgütlerin faal olduğu, petrol ve uyuşturucu kaçakçılığının yanı sıra düzensiz göçmenlerin yasa dışı örgütler tarafından deniz yoluyla Avrupa’ya götürüldüğü kent olarak biliniyor.