Libya'nın Eski Lideri Muammer Kaddafi'nin Oğlu Seyfülislam Kadafi Ortaya Çıktı

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi yaklaşan başkanlık seçimleri öncesinde ortaya çıktı ve Libya'yı yönetenlerin ülkeye tam bir fiyasko yaşattıklarını söyledi. Gözünü başkanlığa diken Kaddafi'nin açıklamaları ve haberin detayları şöyle:

Libya'nın Eski Lideri Muammer Kaddafi'nin Oğlu Seyfülislam Kadafi Ortaya Çıktı
01 Ağustos 2021 - 16:15
49 yaşındaki Seyfülislam Kaddafi yaklaşık 10 yıl sonra ilk kez röportaj verdi. Amerikan New York Times (NYT) gazetesi muhabiri, iki buçuk yıl süren bir uğraştan sonra Seyfülislam Kaddafi ile Zintan kenti yakınlarında kapalı kapılar ardında iki katlı bir villada görüştüğünü söyledi.

TAM BİR FİYASKO

Seyfülislam Kaddafi, Libya’nın içinde bulunduğu durum ve planlarına ilişkin olarak NYT’a açıklamalarda bulundu. Libyalı politikacıların ülkeye felaketten başka bir şey getirmediklerini dile getiren oğul Kaddafi, 

“Ülkenin ırzına geçtiler. Para yok, güvenlik yok. Benzin istasyonuna gidin, mazot yok. Petrol ihraç ediyoruz, İtalya’ya doğalgaz veriyoruz, İtalya’nın yarısına elektrik sağlıyoruz, ama biz karanlıktayız. Bu bir fiyasko” dedi.

GÖZÜ BAŞKANLIKTA

2021 Aralık ayında yapılması düşünülen başkanlık seçimlerine göz diken oğul Seyfülislam Kaddafi,

“Libya halkından 10 yıldır uzaktayım. Yavaş yavaş geri dönmelisiniz. Tıpkı striptiz gibi. Onların akıllarıyla oynamalısınız” diyor.

London School of Economics’te eğitim gören Seyfülislam Kaddafi, kimileri tarafından babasının reform yanlısı halefi gözüyle bakılıyordu.
Bu haber 238 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum