erkek protez saçthemeforest temaları

LGS Tercih Sonuçları ve Doluluk Oranları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki tercih sonuçları belli olurken, aynı zamanda merkezi sınavla öğrenci alan liselerin doluluk oranları da açıklandı.

LGS Tercih Sonuçları ve Doluluk Oranları Açıklandı
22 Temmuz 2019 - 10:21

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava göre tercih sonuçları belli oldu. Buna göre, merkezi sınavla öğrenci alan fen, sosyal bilimler ve Anadolu liseleri %100, Anadolu imam hatip liseleri de %99,9 ve mesleki ve teknik Anadolu liseleri ise %98 doluluk oranına ulaştı.

MEB tarafından ilk kez LGS kapsamında yerleştirme sonuçlarına göre değerlendirme raporu hazırlandı. Ancak LGS boş kontenjanlar henüz belli olmadı. Okulların boş kontenjanları ise MEB tarafından duyurulacak.

Sınavsız yerleştirmenin ilk adımında öğrencilerin %91'i ilk 3 tercihinde yer alan okuldan birine yerleşti. Bunlardan %52'si ise birinci tercihine yerleşen öğrenciler oldu. Dolayısıyla, sınavsız yerleşen öğrencilerin yarısından fazlası 1. tercihine yerleşme olanağı bulmuş oldu.

Bu haber 720 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort