erkek protez saçthemeforest temaları

LGS Sona Erdi... İşte İlk Resmi Açıklama ve Öğrenci Görüşleri

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında bugün yapılan merkezi sınav hakkında Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer açıklamalarda bulundu.

LGS Sona Erdi... İşte İlk Resmi Açıklama ve Öğrenci Görüşleri
01 Haziran 2019 - 11:54 - Güncelleme: 01 Haziran 2019 - 11:57

Bugün düzenlenen LGS hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, sınava yurt içinde 1.773.456 ve yurt dışında 557 öğrenci olmak üzere toplamda 1.074.013 öğrencinin başvuruda bulunduğunu söyledi. Sınavın her iki oturumunun da herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandığını belirten Özer, sağlık sorunları veya engeli bulunan özel durumdaki adaylara her türlü desteğin sağlandığını söyledi. Bu kapsamda LGS için 5.424 öğrencinin tek kişilik salonda ve 154 öğrencinin de hastanede sınava girdiği açıklandı.

LGS Sonuçları 24 Haziran'da Açıklanacak

LGS sınavına ilişkin bilgiler veren Mahmut Özer, 2 oturumda gerçekleştirilen sınavın il ve ilçelerde 953 ve yurtdışında 15 olmak üzere toplamda 968 sınav merkezinde düzenlendiğini söyledi. Toplam 3.769 bina ve 63.085 salonda gerçekleştirilen LGS sınavında emek veren tüm çalışanlara ve sınavda görev alan tüm öğretmenlere teşekkür eden Özer, LGS sınav sonuçları tarihinin 24 Haziran 2019 olduğunu hatırlattı.

Sınav Sonrası Öğrencilerin Görüşleri

Sınava giren öğrencilerin ise sınav süresinin yeterli olmadığı, matematik sorularının zor olduğu ve 1. bölüm sorularının oldukça kolay olduğu şeklinde yorumlarda bulundukları öğrenildi. Bazı öğrenciler ile sınav sonrasında yapılan röportajlarda sorulara ilişkin şu yanıtlar verildi.

Eylülsu Derince: “Türkçeden müfredat dışı soru yoktu. Genelde hepsi yorum ve mantık sorusuydu. İnkılapta çoğu zaman bilgi sordular. Din, diğer sözel derslere göre daha zordu. İngilizce çok basitti. Matematikte sorular zor değildi, ama çok uğraştırıcıydı. Fen örnek sorulardaki gibi çok kolaydı.”

Furkan Gümüş: “Türkçe orta dereceydi, din kolaydı, inkılap da kolaydı, İngilizce biraz sıkıntılıydı. Bunun haricinde sayısala geçersek, Matematik herkesin bildiği gibi zordu. Fen de Türkçe gibiydi, ne çok zordu ne de kolaydı.”

Bu haber 1728 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort