LGS Nakil Tercih Başvuruları Bugün Başladı

LGS nakil tercihleri bugün başladı ve 22 Temmuz'da yayınlanan boş kontenjanlar için yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 2 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek.

LGS Nakil Tercih Başvuruları Bugün Başladı
29 Temmuz 2019 - 09:24

LGS nakil tercihleri için başvurular bugün başlarken, 2 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecek olan başvuru sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan lise boş kontenjanları dikkate alınarak başvurular gerçekleştirilecek. İstedikleri okula yerleşemeyen öğrenciler ilk 2 okulu kayıt alanından seçmeleri kaydıyla en çok 3 okul tercih edebilecek.

Dikkat Edilmesi Gereken Kriterlerden Bazıları

LGS nakil başvurusu sürecinde dikkat edilmesi gereken kriterler MEB tarafından yayınlanan kılavuzda yer almaktadır. E-Okul üzerinden yapılacak nakil başvuruları kapsamında öğrencilerin istemeleri durumunda yerleştirmeye esas nakil başvuru sürecinde mesleki eğitim merkezleri de tercih edilebilecek. Öğrenciler tercih başvurularında merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullar için en çok 3, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için en çok 3 ve pansiyonlu okullar için de en çok 3 okul seçebilecek.

Yerleşmeye esas nakil sürecinde tercih ettiği herhangi bir okula yerleşen öğrenci önceki dönemde yerleştiği okuldan vazgeçmiş sayılacak. Sınavla veya yerel yerleştirmeyle öğrenci kabul eden okullardan herhangi birine yerleşemeyen öğrenciler ise il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları nezdinde başvuruda bulunmaları durumunda yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullardan kontenjanları uygun olan okullara 19-23 Ağustos günler arasında ilgili komisyonlar tarafından yerleştirilecek.

Bu haber 490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort