LGS İçin Son Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı

MEB tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan LGS ile ilgili 8. soru kitapçığı yayınlandı.

LGS İçin Son Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı
24 Mayıs 2019 - 10:18

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi kapsamında son örnek soru kitapçığı da yayınlandı. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek olan ve sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik olarak Mayıs ayı örnek soruları sözel bölüm kitapçığında 25 ve sayısal bölüm kitapçığında ise 20 olmak üzere toplamda 45 soru paylaşıldı.

Bilindiği gibi 2018 Ekim ayından sonra MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce sınava girecek öğrencilere yardımcı olmak üzere her ay örnek soru kitapçıkları yayınlanmaya başlamıştı. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından olumlu karşılanan söz konusu uygulama kapsamında son ve 8. soru kitapçığının yayınlanması ile birlikte 2018-2019 öğretim yılı için örnek soru kitapçığı paylaşımı tamamlanmış oldu.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 8. örnek soru kitapçığına “http://odsgm.meb.gov.tr/” adresinden erişebilirsiniz.

Bu haber 598 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort