LGS İçin Nisan Ayı Örnek Soruları Yayınlandı

1 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile ilgili sınava yönelik örnek soru kitapçığı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

LGS İçin Nisan Ayı Örnek Soruları Yayınlandı
24 Nisan 2019 - 09:17

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde LGS kapsamında gerçekleştirilecek olan merkezi sınava ilişkin örnek soru kitapçığı odsgm.meb.gov.tr adresi üzerinden yayınlandı. Liselere geçiş sistemi kapsamında yapılan merkezi sınava yönelik yayınlanan 7. örnek soru kitapçığında sayısal bölüm ve sözel bölüm olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Örnek Soru Kitapçığında 45 Soruya Yer Verildi

Sayısal test soruları 20 ve sözel test soruları da 25 olmak üzere toplamda 45 soru içeren örnek soru kitapçığı MEB resmi internet sitesi üzerinden adaylar ile paylaşıldı. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınava yönelik Nisan ayı örnek soruları için ilgili bağlantı üzerinden PDF formatında görüntüleme ve indirme imkânı bulunuyor. Sözel bölüme ait örnek sorular içerisinde 10 Türkçe, 5 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 5 İngilizce dersleri ile ilgili sorular bulunmaktadır. Sayısal bölüme ait örnek soruları arasında ise 10 Matematik ve 10 Fen Bilimleri derslerinde olmak üzere toplam 20 soruya yer verildi.

Bu haber 827 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort