erkek protez saçthemeforest temaları

LGS İçin MEB'den 2 Oturum Ücreti Talep Edildi

LGS kapsamında 1 Haziran'da 2 oturumda gerçekleştirilen merkezi sınavda görev alanlara buna göre ücret ödenmesi için AES tarafından MEB'e başvuruda bulunuldu.

LGS İçin MEB'den 2 Oturum Ücreti Talep Edildi
10 Haziran 2019 - 09:56

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen merkezi sınavın 2 oturum şeklinde yapıldığından dolayı, sınav görevlilerine buna göre ücret ödenmesi için Anadolu Eğitim Sendikası tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapıldı.

AES resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, sınavın 2 oturum halinde sözel ve sayısal alanlar için farklı zaman dilimlerinde 45 dakika ara verilerek gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Buna göre sınavın tek oturumda bitirilemediği vurgulanırken, kanundan kaynaklanan haklar nedeniyle diğer sınav örneklerinde olduğu gibi LGS için de 2 oturum olarak değerlendirilmesi gerektiği belirtildi ve buna göre ücretlendirme yapılması gerektiği kaydedildi.

Dolayısıyla, Anadolu Eğitim Sendikası olarak konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapıldığı bilgisi paylaşıldı ve belirtilen sebepten dolayı ücretlendirme yapılmasının talep edildiği duyuruldu.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası


Bu haber 1490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort