LGS 2020 Çalışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 yılında yapılacak lise yerleştirmeleri ile ilgili sürecin başlatıldığını duyurdu.

LGS 2020 Çalışmaları Başladı
22 Eylül 2019 - 19:37

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, ‘’2019-2020 eğitim-öğretim yılında yapılacak olan LGS kapsamında ortaöğretim kurumlarına geçiş yapacak öğrenci sayısında 2019 yılına göre önemli bir artış söz konusu. Bu sebeple süreci başlattık.’’ ifadesinde bulundu.

LGS ile ilgili yapılan toplantıda 2019 yerleştirmeleri, 2020 LGS sınav takvimi, okul kapasiteleri ve okul yatırım ve inşaat projelerini değerlendirdi. 2019 LGS ile ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işleminin başarı ile tamamlandığını söyleyen Özer, şu açıklamalarda bulundu:

‘’Bu başarıda ilgili tüm birimlerimiz ile il müdürlerimiz süreci beraber ve koordineli bir şekilde yönetmemiz önemli rol oynadı.  Bu toplantıda da bu süreci ve iyileştirme yapacağımız yeni alanları değerlendirdik. Tüm illerimizde kayıt alanlarını tek tek inceliyoruz. Öğrenci sayıları, mevcut okul kapasiteleri, yapımı devam eden okullarımız ve yeni yatırımların tamamını değerlendirip bu süreci de 2019 yerleştirmelerinde olduğu gibi başarıyla tamamlamayı hedefliyoruz.’’ dedi.

Yapılan toplantı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer başkanlığında yapıldı. Toplantıya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür Türk, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut Gür ve il müdürleri katıldı.

Bu haber 438 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort