'Laf değil icraat istiyoruz'

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kişisel twitter hesabı üzerinden değişen teftiş sistemi konusunda eleştirel tarzda açıklamalarda bulundu.

30 Haziran 2017 - 16:17 - Güncelleme: 30 Haziran 2017 - 23:26

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada ''Malumunuz olduğu üzere teftiş sistemi değişmiş,mülakat yapılarak 500 müfettiş Bakanlık müfettişliğine seçilmişti.Zaman geçti ses soluk yok. Sn Yılmaz'ın listeyi imzalamaktan imtina ettiği söyleniyor, haber doğru mudur, bilmiyoruz, ancak bugüne kadar imzalanmaması manidardır. Bu sistemin yanlış olduğunu,doğrusunun teftişi tek çatı altında toplayarak, kadronun 3000'e çıkarılması gerektiğini o zaman da söylemiştik. 

Tüm karşı çıkışlarımıza rağmen Sn İsmet Yılmaz ısrarla bu yeni sistemi savunmuş ve kanunlaşmasını sağlamıştı, şimdi de imzalamıyor, neden?'' dedi. Koncuk, ''Çıkarılan kanun gereği şuan teftiş yapan müfettişlerin soruşturma hakları ortadan kalkmıştır,yani yapacakları işlem kanuna aykırı olacaktır. Bu kanuna rağmen müfettişlere soruşturma görevi verildiğini Sn Bakan bilmiyor olamaz.Biliyorsa bu kanunsuzluğa nasıl izin vermektedir? Sn Bakana tavsiyemiz listeyi imzalamayacaksa, sayıyı 3000'e çıkararak teftişi tek çatı altında toplayacak yeni bir düzenleme yapmasıdır.. Şuan MEB anladığımız anlamda sağlıklı bir teftişten mahrumdur.Ne acıdır ki,bu hale gelmesinin sorumlusu Sn Bakandır ve olayı seyretmektedir. Müfettişler adına Sn Bakandan bir isteğimiz de, listeyi neden imzalamadığını kamuoyuna bir an önce açıklamasıdır.İcraat istiyoruz,laf değil.'' diyerek açıklamalarına son verdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mustafa
    1 ay önce
    bizim hakkaride bi çğretmen aylık 7milyar alıyor . İstanbulda ki aynı matematik öğretmeni 3buçuk milyar alıyor fark ne ?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadın eğitim yöneticileri neden atanamıyor ?
Kadın eğitim yöneticileri neden atanamıyor ?
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor