Kutlu Doğum haftası MEB'in takviminden çıkarıldı

MEB’in iş takvimine 2015’te giren, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri 2017’de çıkarıldı. İmam hatiplerde ‘40 Hadis’ etkinlikleri düzenlenecek.

30 Aralık 2016 - 10:02

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), ders kitaplarının hazırlanması, eğitim programlarının düzenlenmesi gibi tüm birimlerin görevlerinin belirlendiği 2017 yılı ‘İş Takvimi’ni yayınladı. 2015’te MEB’in takvimine giren ‘Kutlu Doğum Haftası’ iki yıl sonra iş takviminden çıkarıldı.

Daha önce il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, 2015’te MEB merkez teşkilatı tarafından yapılmış, tüm okullarda gerçekleştirilecek faaliyetlerin sorumluluğu Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne verilmişti. 2017 takviminde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri yer almadı.

40 HADİS ETKİNLİKLERİ

Takvime göre, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okulların fiziki envanteri oluşturulacak. Anadolu imam hatip liseleri ile imam hatip ortaokullarının fiziki yapı ve donatım ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalar yapılacak. Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında ‘40 Hadis’ etkinlikleri düzenlenecek.

İLKOKULLARA KURS

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavları 26-27 Nisan’da, mazeretler 20-21 Mayıs’ta. Ortaokul, lise ve mezunların ardından ilkokullarda da yetiştirme kursları başlatılacak. İlkokullarda Yetiştirme Programı’nın (İYEP) İzlenmesi ve Değerlendirilmesi yapılacak. MEB personelinin yarıyıl mazeret durumu yer değiştirme işlemleri takvimde 2 Ocak-28 Şubat olarak yer aldı. Yaz dönemi özür grubu atamaları ise 1 Temmuz-31 Ağustos arasında. 
MEB, 2017 performans hedeflerini de belirledi. Buna göre, 2017’de tüm kademelerde okullaşma oranı artırılacak. Örgün eğitimde 20 gün ve üzeri devamsız öğrenci oranı azaltılacak. Özel öğretimin payı yükseltilecek. Öğrencilerin sanat, bilim, kültür ve sporfaaliyetlerine katılımı ve öğrenci başına okunan kitap sayısı artırılacak.

YENİ YIL PROJELERİ

2017 takviminde yer verilen projelerden bazıları ise şöyle: Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi, Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Sürdürülebilirlik Çalışmaları, Müdahale Modeli Programı, Trafikte Gençlik Hareketi Projesi, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Diyanet Vakfı Arasında Yapılan Protokol Çerçevesinde Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi Projeleri, UNICEF işbirliği ile Psikososyal Destek Programları Projesi, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi, Okullar Hayat Olsun Projesi.KAYNAK HÜRRİYET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi
FETÖ'den aranan öğretmenin Japonya'ya kaçtığı belirlendi