Kurs veren öğretmenleri sevindiren gelişme

Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Hamza Aydoğdu imzası ile cumartesi ve pazar günleri destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında okutulan derslerin hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınıp alınmayacağına dair bir açıklama yaptı.

02 Mart 2017 - 09:31

Resmî yazıda şunlar vurgulandı: "Bilindiği üzere ... 'her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli öğretmenlere haftada 3 saati geçmemek üzere Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda aylık ve ücret karşılığı fiilen okuttukları her 10 saat ders için 1 saat daha hazırlık ve planlama görevi karşılığında ayrıca ek ders ücreti ödenir.' hükmüne yer verilmiştir.

Bu çerçevede, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında okutulan derslerin hafta içi veya hafta sonu günlerinde okutulup okutulmadığı ayrımına gidilmeksizin rutin müfredat kapsamında okutulan ders görevleri de dâhil olmak üzere haftada 3 saati geçmemek şartıyla hazırlık ve planlama görevi karşılığı ek ders ücretinin hesabında dikkate alınması gerektiği değerlendirilmektedir.

" Buna göre, destekleme ve yetiştirme kurslarında okutulacak olan her 10 saat dersin karşığında, öğretmenler ayrıca 1 saat de hazırlık ve planlama için ek ders ücreti alacaklardır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sınıf öğretmeni
    8 ay önce
    Sınıf öğretmenleri kurs veremiyor.maas karsiligi 18 saat bunlara bir çare bulunamıyor....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor