Küresel Öğretmen Ödülü Türkiye'ye

Hindistan merkezli ve 72 ülkede temsilciliği bulunan, 6 bin eğitim kurumuna danışmanlık yapan, 2016 yılından itibaren öğretmenlere ve yöneticilere ödül veren, eğitim çalışmaları düzenleyen uluslararası bir kuruluş olan AKS Education tarafından 73 ülkede 12 bin öğretmen arasından ‘’küresel öğretmen’’ ödülüne layık görüldü.

Küresel Öğretmen Ödülü Türkiye'ye
18 Eylül 2019 - 10:13

73 ülkede 12 bin öğretmen arasından ‘’küresel öğretmen’’ ödülünü, Samsun’un Salıpazarı ilçesinde anaokulunda müdürlük yapan Nurten Akkuş isimli öğretmenimiz aldı. Hindistan’da AKS Education tarafından Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yapılan törenle ödülünü teslim alan Nurten Öğretmen, 10 yıl önce okulunda bir proje başlattı. Bu projenin adını da ‘’Bana Bir Masal Anlat Baba Projesi’’ koyan Nurten Öğretmen, babalar başta olmak üzere, dede ve amca gibi erkek rollerinin eğitime aktif katılımını sağladı. Ayrıca ‘’ Oyuncak Kumbarası’’ isimli bir proje hazırladı. Bu projede de köy okullarındaki çocukların oyuncak ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı. Uygulamaya koyduğu proje Türkiye’de 43 ilde uygulandı ve birçok ödüle layık görüldü.

Yaptığı projelerle Türkiye ve dünyada dikkatleri üzerine çeken Nurten Öğretmen, geçtiğimiz yıl İngiliz Varkey Vakfı tarafından dünyanın en iyi 10 öğretmeninden biri olarak seçilmişti. Bu başarısıyla dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına giren ilk ve tek Türk öğretmen oluştur. Azerbaycan, Belçika, Almanya, Çekya, Makedonya, Romanya ve Hollanda gibi ülkelerden özel davet aldı ve bu ülkelere ziyaretlerde bulundu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum