Küpe takan öğrenciye ağıza alınmayacak hakaret

Samsun'daki Onur Ateş Anadolu Lisesinde bir öğretmen, küpe takan erkek öğrencisine, "Ne kadar meraklısınız kız gibi dolaşıp ibne olmaya, dışarda kime ibnelik ediyorsanız edin, burası okul, izin vermem" dedi.

14 Kasım 2016 - 08:23 - Güncelleme: 14 Kasım 2016 - 09:29


Samsun'un merkez Atakum ilçesindeki Onur Ateş Anadolu Lisesi'nde bir öğretmen, küpe takan erkek öğrencisine homofobik hakaretlerde bulundu.  Olay 9 Kasım Çarşamba günü Onur Ateş Anadolu Lisesinde meydana geldi.

Tenefüs boyunca sınıftaki tahtaya soru yazan Kimya Öğretmeni Ali Kalyoncu, ders başlarken sınıfa giren öğrencilerden kulağında küpe olan bir erkek öğrenciye, küpesinden dolayı hakaret etti.

Küpeli öğrenciye sinirli bir şekilde "Ne kadar meraklısınız kız gibi dolaşmaya, ibne olmaya, dışarda kime ibnelik ediyorsanız edin, burası okul, izin vermem" dedi. Öğrenciler, okul yönetiminin küpeye izin verdiğini söylese de, öğretmen Ali Kalyoncu buna itiraz etti.  

Küpe takılmasına izin veren okul yönetimi, söz konusu öğrenci hakkında herhangi bir işlem yapmadı. Öğretmen Ali Kalyoncu'nun ayrımcılık içeren hakareti ise öğrenciler arasında tepkiye yol açtı.


kaynak: haber.sol.org.tr
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • osman
  1 yıl önce
  Okul izin vermez,idarenin ve öğretmenlerin yapacağı bir şey yok.Aile söz geçiremiyor.Lütfen sokağa bakın ve durumu görün.
 • okan yılmaz
  1 yıl önce
  okul nasıl izin veriyor o yetkiyi nerden alıyor? oldu olacak okul ders saatlerinide süersinide belirlesin bakanlığa ne gerek var!
 • osman
  1 yıl önce
  Bırakın anası-babası ilgilensin.Yönetmelik zaten geçerli değil.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE FOTOĞRAFLARI
NATİONAL GEOGRAPHİC ARŞİVİNDEN 125 YILLIK TÜRKİYE...
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!
Star yazarı bile 'FETÖ' mağduriyetlerine isyan etti!