Düğün Dönüşü Kaza, Gamze Öğretmen öldü, eşi yaralı Düğün Dönüşü Kaza, Gamze Öğretmen öldü, eşi yaralı

Kamu çalışanlarını ilgilendiren yemek yardımı düzenlemesi resmi gazetede yayımlandı. Karar özellikle yerel yönetim hizmet kolunda çalışan binlerce personeli kapsıyor. Yerel hizmet kolunda 125 bin memur bulunuyor. İtfaiye, zabıta görevlerine kesintisiz devam edenler, kurumun yemek saatinde görevde bulunmak zorunda olan personel yemek yardımı alamıyordu. Yemeğini zaman zaman kendi cebinden ödeyerek yiyebiliyordu. Diğer kamu çalışanlarının ücretsiz yararlandığı bu haktan belediye çalışanlarının yararlanamaması tartışmalara yol açıyordu.

CNN TürkTeki habere göre; Konu toplu sözleşme döneminde de gündeme geldi. Cumhurbaşkanlığı ve alışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur Sen ile yapılan görüşmelerin sonucunda bu sorunu ortadan kaldıracak yönetmelik değişikliği yapıldı. O yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla resmi gazetede yayımlandı.

Yönetmeliğe göre kumanya yardımının nakdi olarak ödenmesine hükmedildi. Örneğin bir itfaiye çalışanı yemek saatinde görevde ise yemek ücreti kendisine ödenecek. Memur Sen Konfederasyonu Başkanı Ali Yalçın o düzenlemeyi duyurdu. "Yerel yönetimlerde personelin kronikleşmiş yemek problemi çözüldü" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.