Kaynak Holding'in eski mali işlerden sorumlu kişisi olan ve hakkında arama kararı bulunan B.A'nın İstanbul'da olduğunu tespit eden güvenlik birimleri, Silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma' ve 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçlarından aranan, Kaynak Holding'in eski mali işler koordinatörü Kastamonu nüfusuna kayıtlı B.A.'nın İstanbul'da olduğunu belirleyen polis tespit edilen adrese yaptığı baskında B.A.'yı buldu. 
B.A'yı gözaltına almak amacıyla güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonda ayrıca 'Silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma' suçundan haklarında arama emri bulunan ve daha önce Kastamonu'da görev yaptığı bildirilen eski komiser E.K. Ankara'da, 15 Temmuz'da yapılan darbe girişimi sonrası askeri okuldan ilişiği kesildiği berlirlenen ve hakkında yakalama kararı bulunan S.C. Adana'da gözaltına alındı.
Yapılan operasyonlarla gözaltına alınan ve Kastamonu'ya getirilen 3 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.